Forex'te Swapları SIFIRLADIK!


Finansonline FX Dünyasını Keşfet
SERDAR PAZI
SERDAR PAZI

Haftanın kapanışında piyasalarda görünüm

Piyasa Analizi • 21.10.2016

ECB beklendiği gibi faizleri değiştirmedi, devamında tahvil programının uzatılmasının da gündemde olduğunun belirtilmesi ile paritede düşüş hareketi devam ediyor.

Devam et »
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Düşüş momentumu yükselişi geciktirir

Dolar / Türk Lirası • 21 Saat önce

Dün açıklanan faiz kararı piyasanın beklentilerinin aksine herhangi bir indirimin olmaması yönünde olunca kurun seans süresince belirgin şekilde gerilediğini gördük. Beklediğim 3,05’in hemen altına kadar sarkan kurun daha sonradan yeniden yükselmiş olmasıysa piyasanın kuru ucuz bulup düştüğü yerlerden satın almak istemesinden kaynaklanıyor. Bugün Türkiye’den açıklanacak tüketici güven endeksinin çok belirgin bir etkisi olmaz ancak uluslararası piyasalar ve dünkü satış momentumunun etkisiyle kurda yine bir miktar gerileme görülebilir. Eğer bu olursa piyasa yeniden alım yapmak için tetikte olacaktır.

Devam et » 13154 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Düşmeyen Dolar ve AMB’nin yarattığı beklenti Euro/Dolar’ı düşürdü

Euro / Dolar • 21 Saat önce

Avrupa Merkez Bankasının faiz kararı sonrasında gelen açıklamalarda Avrupa bono faizlerinin gerilemiş olması Draghi’nin yeni parasal genişleme potansiyelinin varlığına işaret etmiş olmasından kaynaklandı. Öte yandan Dolar’ın uluslararası piyasalarda gerilememiş olması ve aksine yükselme emareleri göstermeye devam etmesiyse paritenin düşüşlerinin daha da derin oluşmasına neden oldu. Bugünlerde ABD’den açıklanan ekonomik veriler olumlu olsa da beklentilerde bozulmalar var ve bu durumun pariteye düşüşlerde alım yapılarak yansıyacağını düşünüyorum. Bu nedenle düşüşleri bekleyip kısa vadeli alım denemeleri uygun strateji olabilir.

Devam et » 18941 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Sterlinde konsolidasyon başlar

Sterlin / Dolar • 21 Saat önce

ABD’de istihdamın eski günlerdeki gibi artışının olmaması ve İngiltere’den açıklanmış ekonomik verilerin Sterlin olumlu devam etmiş olması Brexit’in neden olduğu baskıların ortadan kalkmaya devam etmesine neden oluyor. Bu durumda Sterlin/Dolar paritesinin ilerleyen günlerde yükselmek üzere bugünden bir miktar konsolidasyon oluşabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle yeni düşüşler olmayabileceğinden düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmek faydalı olacaktır.

Devam et » 18481 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Dolar/Yen satmak için yükselişleri beklemeli

Dolar / Yen • 21 Saat önce

Dolar faizlerinin düşmeye devam etmemesi ve Japonya’dan gelen açıklamalarda enflasyon hedeflerinin tutmasıyla ilgili zamanın düşünülenden daha uzun sürecek olduğunun altının çizilmesi Dolar/Yen paritesinin yükselmesine neden oluyor. Bu aşamada paritenin yükselişleri devam edebilir ve ederse Dolar faizlerinin de sürekli yükselmeyebileceğinden, bu süreç bir alım fırsatından çok satış fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Devam et » 20315 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Altın baskı altında kalabilir

Altın • 21 Saat önce

Dolar’ın yükselişi ve buna ek olarak VIX endeksinin düşüşü bugün altın fiyatlarında dün başlayan düşüşün devam etmesine neden olabilir. Bu nedenle bugünlük genel olarak yükselişler satış fırsatı olarak değerlendirilebilir. Altının düşüşüne engel olabilecek şu aşamada çok az bir faktör olsa da yine de yükselişleri bekleyip satış denemelerini kısa metrajlı yapmak gerekiyor.

Devam et » 9564 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Petrolde yükselişler satış fırsatıdır

Ham Petrol • 21 Saat önce

Petrolün taşıma getirilerinde yaşanan gerilemeye karşın petrol stoklarında yaşanan belirgin gerileme birbirine ters bir durumu yansıtırken piyasada gelen kar satışları petrol fiyatlarının gerilemesine neden oluyor. Ancak asıl olarak Dolar’ın yön vereceği petrol fiyatlarının Dolar’da yaşanan dünkü yükseliş sonrasında bir miktar daha aşağı yönlü potansiyelinin olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle petrolde yükselişlerde stoplu kısa metrajlı satış denemeleri yapmak uygun olabilir.

Devam et » 9701 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

SP 500’ün yükselişleri devam eder ancak sınırlı kalır

S&P 500 • 21 Saat önce

SP 500 endeksi son günlerde yükselmeye devam etti ancak yükselişin momentumunda her gün görülen düşüş ve Dolar’ın konsolide olması ilerleyen günlerde hisselerde yeni bir satış dalgasının gelebileceğine işaret ediyor. Bu aşamada endeksteki yükseliş devam edebilir ancak Dolar’ın da yükseleceği bekletişi olası yükselişlerin yerini düşüşlere bırakması mümkün.

Devam et » 12452 okunma
SERDAR PAZI
SERDAR PAZI

Avrupa Merkez Bankası ve Para Piyasası Kurulu Kararları

Piyasa Analizi • 20.10.2016

Yedi aydır faiz indirimlerine devam eden TCMB bugün saat 14.00’te açıklanacak olan faiz kararında son toplantıdan bu yana tarihi rekor seviyelere yükselen dolar kuru ve artan kur volatilitesi ile beraber değişikliğe gitmeyecek görüşündeyiz.

Devam et »
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Kur baskı altında kalmaya devam ederse alım fırsatı oluşur

Dolar / Türk Lirası • 1 Gün önce

TCMB’nin bugün açıklayacağı faiz kararı gecelik borçlanma faizinin yüzde 8,25’ten yüzde 8’e 25 baz puan indirileceği bekleniyor. Normal şartlarda bu beklentinin fiyatlara yansıdığını düşünürsek Dolar kurunun yükselmesi gerekir ancak gelişmeler zaten fiyatlara yansımış olduğundan bunun çok belirgin bir etkisi olmayacak. Ancak TCMB faiz artırmaktan vaz geçerse o zaman kurun biraz daha baskı altında kaldığına şahit olabiliriz. Öte yandan Irak’taki Musul operasyonu ve Suriye’deki Fırat Kalkanı Operasyonu Türkiye’nin lehine ilerlerken bu gelişme de Türkiye’nin risklerini azalttığı için dün kurda bi miktar düşüş oldu. Bu sürecin devamının gelmesi için TCMB’nin faiz indirmemesi gerekiyor. Faiz indirirse jeopolitik unsurların etkisiyle kur biraz daha düştükten sonra yeniden hemen yükselir. Eğer TCMB faiz artırmazsa daha derin bir düşüş olur ama sonra yine yükselir. Bu nedenle düşüşleri bekleyip alım denemeleri yapmak faydalı olabilir.

Devam et » 31118 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Dolar’ın düşüşü Euro/Dolar’ı yükseltebilir

Euro / Dolar • 1 Gün önce

Fed yetkililerinin yaptığı açıklamaların faizlerin artmaya yönelik olması ve ABD’den açıklanan inşaat izinleri verisinin inşaat sektörüyle ilgili olumlu bir öncü gösterge olarak açıklanması Dolar’ın uluslararası piyasalardaki olası değer kaybına engel oldu. Bugünse Avrupa Merkez Bankasının faiz kararı ve ABD’den açıklanacak haftalık istihdam önemli. AMB’nin açıklayacağı faiz kararı sonrasında gelecek ek açıklamaların Avrupa’da bazı köklü değişimlerin haberlerini içerecek olursa ki bunlardan en önemlisi mali politikaların para politikalarına ek olarak devreye girecek olmasıdır, o zaman paritenin belirgin şekilde yükselmesi mümkün olur. Bunun dışındaki her durumda parite yine yükselir ancak olası yükselişin ABD’den açıklanacak Dolar olumlu verilerle sınırlanması beklenir.

Devam et » 29982 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Sterlin/Dolar’da 1,2210 teknik destek seviyesi önemli

Sterlin / Dolar • 1 Gün önce

Dün İngiltere’den açıklanan Sterlin olumlu istihdam verilerinin ardından Sterlinin teknik düzeltmesine devam ettiğini gördük. Bugünlerde Sterlin’in 1,2210 seviyesindeki desteği kısa vadede özellikle önemli olabilir. Şayet bu seviyenin altı kırılırsa o zaman yeniden 1,20’li seviyelere kadar düşmeden önce yeni bir yükseliş hareketi olmaz. Eğer bugün İngiltere’den açıklanacak perakende satışlar verisi beklentilerin üzerinde gelecek olursa o zaman Sterlinin yükseliş süreci daha da devam eder. Kısa vadede Dolar’ın gerileyebileceği beklentisi de Sterlin/Dolar’ın yükseliş potansiyelini güçlendiriyor.

Devam et » 25386 okunma
OKAN AYBAR
OKAN AYBAR

Dolar/Yen baskı altında kalmaya devam edebilir

Dolar / Yen • 1 Gün önce

Dolar faizlerinde görülen düşüşler ve bununla birlikte Japonya’dan açıklanan ekonomik veriler Dolar/Yen paritesindeki düşüşlerin yeniden başlamasına neden oldu. Bu sürecin devamının gelip gelmeyeceği Dolar faizlerine, hisselere ve ABD’deki siyasi gelişmelere bağlı. Şu aşamada Dolar’ın uluslararası piyasalarda gerileyebilecek olması Dolar/Yen paritesinin düşüş potansiyelinin yükselmesine engel olduğundan yükselişlerde satış denemeleri yapmak uygun olabilir.

Devam et » 20371 okunma
Daha Fazla »
ÜCRETSİZ DEMO HESAP OLUŞTURMAK İÇİN

Aşağıdaki formda bulunan alanları eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.